Spolek Cipísek, Lošťákova 409, 506 01 Jičín
Výroční zpráva 2018

7. ročník poháru BEJK byl vyhlášen na Prachově při podzimním Žabím běhu 13. 10. 2017.

Celoroční projekt „Běhá celá rodina“ byl podpořen Královéhradeckým krajem.

Akce v průběhu roku

V průběhu roku byla realizována  pravidelná činnost a to pohyb v přírodě pro děti jednou týdně a na jednotýdenním prázdninovém soustředění. Zvolili jsme formu vycházek, výletů a pohybových her.

Vycházky se uskutečnily 4. 1. na hrad Pařez, 17. 5. do Ossaria v Kbelnici, 11. 8. na Trosky. 6. 2. jsme byli na výletě v Lomnici n. P., 15. 6. se konal orientační minizávod Labyrint v Prachovském sedle, 3. 11.  tradiční Noční výsadek pro děti a rodiče s cílem v Mlázovicích.
 Pro neorganizovanou veřejnost byly uspořádány dva Žabí běhy a to 11. března 2018 a
14. října 2018. Tyto dva běhy jsou zařazeny do poháru BEJK (Běžec jičínské kotliny). Umožňují dětem, rodinám s dětmi, dospělým včetně seniorů pohyb v přírodě podle jejich kondice a schopností, protože jde o běhy na předem odhadnutý čas.
Do 7. ročníku poháru BEJK bylo zařazeno celkem 8 závodů, s některými pořadateli spolupracujeme tradičně, stoupá zájem nových o zařazení do poháru.

8) Žabí běh 14. 10. 2018

Průběžné výsledky byly vyvěšovány na jednotlivých závodech.
Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 14.10 na Prachově. Poháru se zúčastnilo 220 dětí předškolního věku, 275 dětí školního věku, 44 mládeže do 18 let, 318 mužů do 59 let, 64 veteránů, 122 žen, a 45 veteránek, celkem 1088 osob.

Žabí běh jarní, 23. závod.
11.3. Celková účast byla 70 přihlášených. MPČR zajišťovalo environmentální osvětu účastníků. Závod byl zařazen do poháru BONBON.
Střídaly se bláto, slunce, sníh, led, chladný vzduch v roklinách a vyhřátý na svazích. Teplota vzduchu od 8°C do 14°C, beze srážek.
Delší trasa měřila 6,44 km, převýšení bylo 278 m, zvítězila Jitka Turčínová z Jičína (rozdíl 0:04).
Kratší trasa měřila 1,829 km, převýšení bylo 81 m, zvítězila Nikola Junková z Jilemnice (rozdíl 0:02).
V žabím převleku nebo s žabím doplňkem se zúčastnilo 18 startujících.
V kategorii pracovníků a průvodců MPČR dosáhla nejlepšího výkonu Kateřina Šanderová (rozdíl 3:47)

Žabí běh – podzimní, 22. závod.

Celková účast byla 63 startujících, z toho 33 na kratší trase a 26 na delší trase a 4 v kategorii pracovníci a průvodci MPČR. Celkem 16 účastníků startovalo v žabím převleku nebo s žabím doplňkem. Závod byl zařazen do poháru BONBON.
Během závodu bylo polojasno až jasno, teplota se pohybovala až okolo 20°C , cesty a terén byly suché.
Delší trasa měřila 8,12 km, převýšení 214 m, zvítězila Alice Štrosová z Prahy s rozdílem 0:05.
Kratší trasa měřila 1,6 km, převýšení 70 m, zvítězil Martin Škorpil z Brad s rozdílem 0:05.
V kategorii pracovníků a průvodců MPČR dosáhl nejlepšího výkonu Jan Šandera (rozdíl 1:42)