16. Žabí běh – podzimní

19. 10. 2015  |  aktualizováno 19. 10. 2015  |  Články

Podzimního 16. Žabího běhu se zúčastnilo 56 lidí, 17 dětí i dospělých absolvovalo běh se žabím doplňkem. Slunečné počasí, teplota 9 °C a suché cesty tentokrát bez bláta přispěly k pohodě běžců i doprovodu.

Delší trasa tvořená dvěma okruhy měřila celkem 6,97 km (z toho asfalt 1,3 km), převýšení 262 m. Kratší trasa měřila 1,79 km (z toho asfalt 0,5 km), převýšení 60 m. Mezi běžci na delší trase byla Blanka Paulů z Metrostavu Úpice. Tradičně se zúčastnili závodníci z Prahy, Litoměřic, ale potěšitelný je i větší počet startujících z okolí a to především z Jičína.

V cíli všechny potěšil účastnický list s obrázkem ze  závodu. Mnozí využili i možnost prohlídky Muzea přírody Český ráj.

Na delší trase měl nejmenší rozdíl mezi odhadnutým a dosaženým časem Martin Pešta z Nové Paky a to 2 minuty. Na kratší trase zvítězil s rozdílem 6 minut Filip Podlipný z Lázní Bělohradu. Výsledkovou listinu naleznete na www.mpcr.cz/bejk.

16. Žabí běh byl prvním závodem 5. ročníku poháru BEJK (Běžec Jičínské kotliny), podpořeného Královéhradeckým krajem v rámci projektu Pohyb v přírodě pro zdraví . Další závod zařazený do poháru je Železnický kros a  koná se ve středu 28. října v Železnici.